BURADASINIZ: ANASAYFA >> GÖZ ALTI MORLUKLARI NASIL OLUŞUR?

GÖZ ALTI MORLUKLARI NASIL OLUŞUR?

Göz altı morluklarının oluşmasında etkili olarak başlıca 3 ana sebep vardır. Bunlardan en yaygın olanı göz altı derisindeki pigment sayısının artarak kahverengi rengin belirginleşmesidir. Göz altı derisinin incelmesi yada yapısının ince olmasına bağlı olarak deri altında bulunan damarların ve dolayısıyla kanın daha belirgin görülmesi göz altı morluklarını oluşturur. Ayrıca yaş ile alakalı olarak sarkan göz altı derisindeki gölgeler göz altı morluğu gibi gözükebilir.

Yukarıda belirtilen ana sebeplerin dışında göz altı morluklarını oluşturan farklı etkenlerde olabilir. Bu yan etkenlerden biri de genetik (kalıtsal) olandır. Aile bireylerinden herhangi birinden geçebilecek bu gen yüzünden ne kadar düzenli yaşıyor ve besleniyor olursanız olun 20′li yaşlardan sonra göz altı morlukları kolayca oluşabilir. Alerjik problemler ve egzama problemleri deriyi tarhiş edebileceklerinden dolayı göz altı derisini koyulaştırabilirler. Ayrıca göz altı morlukları özellikle esmer tenli insanlarda daha sık görülen bir problemdir. Esmer cilt, genetik, cilt yapısı, alerjik hastalıklar gibi problemler önüne geçilemeyecek ve müdahale edilmesi gereken faktörlerdir.

GÖZ ALTI MORLUKLARINI ARTTIRAN YANLIŞLAR

  • Koruyucu ürünler kullanmadan, bilinçsizce ve fazla güneşlenmek göz altı morluklarının oluşumunu tetikler.
  • Uyku düzensizliği, masa başı uzun saatler çalışmak, loş ışıkta ve yapay ışıkta uzun süre kalmak göz kaslarını yorar ve kanın dolaşımını yavaşlatarak göz altı morluklarını olumsuz yönde etkiler.
  • Dengeli beslenmemek damar yapısını güçsüzleştireceği için göz altı morluklarını arttırır.
  • Yoğun tuz ve sos içeren besinler damarları şişirir ve ödem oluşumuna yol açarak göz altı morluklarını belirginleştirir.
  • Göz çevresine özel olarak üretilmeyen kozmetik ürünleri bilinçsizce göz çevresine uygulamak.

GÖZ ALTI MORLUKLARI HAKKINDA DİĞER MAKALELER

Göz Altı Morlukları Nedir? Göz Altı Morlukları Nasıl Oluşur? Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Göz Altı Morlukları Ne Zaman İyileşir?
ETİKETLER:

Göz Çevresi Bakım Kremi Siparişi
Göz Çevresi Bakım Kremi Siparişi
Göz Çevresi Bakım Kremi Siparişi
Göz Çevresi Bakım Kremi Siparişi
Sinoz Göz Kremi Siparişi